sobota, 12 maja 2012

Dzień ósmy, po dłuższej przerwie nastąpił co prawda...:)

_______________________________

 
Dla relaksu. Nie zajęła 1 miejsca, ale wg mnie najlepsza piosenka Eurowizji. Bez zbędnych doopereli (typu balety itp) czysta muzyka, świetne wykonanie, linia melodyczna i aranż.
_____________________________________________________________________

Chciałabym tu pisać o rzeczach łatwych i przyjemnych, ale jakoś nie wychodzi...
Tyle na świecie zła i głupoty, że wciąż na ten temat biegną myśli codzienne.
Lżejsze i milsze sprawy opisuję w raptularzu. Bo on jest od święta, a tu - dzień powszedni.


Dziki powój. Rośnie wszędzie. Wlazł mi od sąsiada i zarósł jedną stronę kratki na płocie. Pasożyt, zabija mi passionfruta, który uciekł przed nim na środek ogródka i wszystko pokrył cieniem. Muszę go usunąć, a szkoda mi, bo ładnie kwitnie... W życiu tak samo - jest jak jest i nie możemy się zdobyć, żeby poprawić tak jak powinno być.
_______________________________________________________________________Bardzo ważny film przed Euro 2012 o politycznej sytuacji w POlsce i na Ukrainie - pokazany w telewizji holenderskiej.
Obowiązkowy do obejrzenia dla każdego, kto czuje się Polakiem. Kiedyś wielu dowiadywało się prawdy o Polsce z radia Wolna Europa. Dziś tylko ci, którzy wychodzą na ulicę znają prawdę. Reszta przed telewizorami tkwi w 1984 Orwella, a lenistwo umysłowe nie pozwala jej na samodzielne myślenie. 
Rada dla każdego: nie dyskutuj o polityce, jeśli znasz ją jedynie z rządowych mediów. Prawdę musisz (w Polsce i nie tylko) odkryć sam i dopiero wtedy otwieraj buzię na ten temat - to jest uwaga dla wszystkich, którzy ulegli rządowej indoktrynacji i nie mają pojęcia co się naprawdę w POlsce dzieje.
_________________________________________________________

W programie oficjalnej australijskiej TV 10 ponownie wyświetlono film 9/11 o zamachach na WTC. Pokazano na nim zdjęcia samolotów od innej strony, dowodzące, że były to samoloty bez pilotów (zdalnie sterowane) i miały bomby.
To by wyjaśniało, dlaczego prezydent George (Wątpliwy) Bush chodząc dzień po zamachu po ruinach, miał uśmiech zadowolenia na twarzy. I dlaczego, mimo otrzymania wiadomości co się stało, jeszcze przez 20 minut prowadził zajęcia z dziećmi w jakiejś prowincjonalnej szkole.
Oczywiście terroryzm istnieje (choć też nie jest jedynie islamski...).
Ale zamachu 9/11 nie byli w stanie przeprowadzić niewyszkoleni ludzie, którym tą zbrodnę przypisano. Jest dowiedzione, że umieli oni pilotować jedynie małe osobowe samoloty i nawet nie znali dobrze języka angielskiego - byli najsłabszymi studentami na kursach, które kończyli w USA.
Islamscy terroryści owszem, podkładają bomby, ale produkowania bomb można nauczyć się nawet w internecie.
Na filmie podano też wątpliwości co do istnienia Ben Ladena, taśmy z nim są stare i niewyraźne, co dziwi przy dzisiejszej technice DVD.
Po latach przeprowadzono atak na siedzibę domniemanego terrorysty, pokazano potem zdjęcia jego zwłok, które uznano za sfałszowane, a ciało jego natychmiast wrzucono do morza. Dziwne też, że jako multimilioner mieszkał w tak skromnym domu, wprost po spartańsku urządzonym i wyglądającym jak najprostszy bunkier, a nie super zabezpieczony dom bogacza.

Dziś już nie jest już żadną tajemnicą, że atak na WTC był precyzyjnie zorganizowaną akcją wojskową, z działaniami obliczonymi co do sekundy, a na Pentagon nie spadł żaden samolot, tylko przypuszczalnie rakieta.
Tylko, kto tą akcję przeprowadził narazie nie podano do wiadomości. Są tylko domysły i podejrzenia.
Podobnie jest z zamachem na samolot rządowy, który rozbił się w Smoleńsku. Wszyscy już wiedzą, że był zamach, ale wciąż nie da się dowieść, kto go przeprowadził.
Zastanawiam się, na jakim świecie żyjemy? Demokracja? - to jakieś żarty. I nie ma w końcu znaczenia jaki ustrój, komuna, czy kapitalizm – wszędzie to samo. Spisek wtajemniczonych i beznadziejna ciemnota narodu.
_______________________________________________________________

Z cyklu głupie reklamy w TV: reklamują zapachy rozsiewane za pomocą trujących, więc niszczących powietrze sprajów. Przy zamkniętych oknach smrodek w mieszkaniu zamienia się w zapach kwiatów, czy powiewu morza.
Prościej i taniej jest otworzyć okna, ale wtedy producenci sprajów nie zarabialiby miliardów na naiwnych i ... leniwych...
________________________________________________________________

Częsty błąd, mieszamy pojęcia: ilość – odnosi się do wielkości niepoliczalnych (real numbers), a liczba dla wielkości całkowitych, integralnych (integer numbers).
Integrel = całkowity.
______________________________________________________________________

Dostaję bzika gdy słyszę w radiu, czy TV stękanie, yyy....., am, am, you know, po prostu itp.
Lepiej już zamknąć buzię i nie wydawać dźwięku. Można się zastanawiać w ciszy, nie becząc jak owca. Tym bardziej, że owca jak beczy, to coś mówi, a beczący człowiek tylko odkrywa swoją - mniejszą od owcy -  inteligencję.
_______________________________________________________________

Nie należy być pewnym, że jeżeli komuś coś się stało, to mnie nigdy się nie zdarzy.
Przeciwnie, należy rozumieć, że jeśli komuś coś złego się przytrafiło - a ja robię to samo -  to  i w moim przypadku jest prawdopodobne takie samo zakończenie.
Gdyby ludzie tak rozumowali, byłoby mniej nieszczęśliwych wypadków i nieuleczalnych chorób.
Ale ludzie są beztroscy. Uczą się jedynie na swoich błędach, nie na cudzych i to wtedy, gdy już jest za późno.
Moim koleżankom wciąż powtarzam: nie palcie papierosów, bo umrzecie na raka. Nie pomaga, choć niedawno zmarł nasz kolega, który właśnie przez całe życie palił papierosy.
_______________________________________________________________

Mucha od sportu rozdała nagrody po 700 tysięcy na łepka – swoim ludziom, którzy spieprzyli wiele spraw. I wszystko jest w porządku, nikt nie protestuje.
A jak dawano odszkodowania rodzinom smoleńskim po 250 tysięcy - za śmierć! najbliższej osoby, to wielu indyczyło się, że to strasznie dużo i że ludzie giną w katastrofach, a nie dostają odszkodowań (co zresztą jest nieprawdą, bo dostają).
Taka jest mentalność szujowatego polaczka, niestety.
_______________________________________________________________

Nareszcie Polacy dostali w łeb i oprzytomnieli. Ponad 70% jest niezadowolonych z Tuska, 1% jest ...zadowolonych, a reszta nie ma zdania.
I kto to podał?!  -  polsatowskie Wydarzenia!, sam redaktor Gułaga, przepraszam Gu-ga-ła. Tyle, że dodał jeszcze (po jegowemu...), że to gorsze notowania, niż miał rząd Jarosława Kaczyńskiego.
Tyle, że Kaczyński obrywał za Giertycha i Leppera, a do takiej koalicji zmusiła PiS PO.
No i bez przesady, tamten rząd nie miał aż tak złych notowań. Poza tym  Kaczyński widząc co się dzieje – miał honor i odszedł, a Tuska nie da się nawet siłą wyrwać, bo jak zepsuty ząb wgnił się w szczękę i tu już jest konieczna poważna operacja.
__________________________________________________________________

Polonia australijska jest skazana na oglądanie Wydarzeń Polsatu, ponieważ tylko taki polski teledziennik nam załatwiono. (Konsulat? Jakaś organizacja polonijna?).
Jeśli prowadzą kobiety, da się wytrzymać, ale jeśli pojawia się na wizji redaktor(?) Jarosław Gułaga, (oj przepraszam, zawsze mi się myli!) – Gugała – to jest to czysta indoktrynacja. (A jak czasem MUSI podać prawdę - jak w powyższej informacji, to zmanipuluje ją na mózgi lemingów.)
Nie mam pojęcia, czy ten człowiek jest zmuszany do wygłaszania tekstów w programach, które niby prowadzi (co jest możliwe, bo często zachowuje się jak po otrzymaniu środków dopingująco-agresywnych, jakie kiedyś podawano ormowcom i mniej zasłużonym więźniom, żeby prowokowali na manifetacjach Solidarności), czy też jego mózg pracuje jak oczy konia, tzn. widzi tylko z boku, a nic pośrodku?
Może człowiek tak się boi, że wyleci od żłoba, że gada co mu każą i to by świadczyło o jakiejś jego inteligencji, albo niestety - jest typowym agresywnym tumanem.
W każdym razie, po kolejnym ataku furii został ponownie zawieszony przez władcę stacji na kilka dni, poczym triumfalnie powrócił, żeby dalej straszyć z ekranu, bo mówiąc o czymkolwiek z trudem powstrzymuje wściekłość i nawet uśmiecha się jak ludożerca.
Z niesmakiem usłyszałam jak w jednym z dzienników zacytował Herberta.
Należąc w końcu do tej paczki, która sprawiła, że Herbert był palaczem centralnego, a nie uznanym poetą, nie powinien kalać jego pamięci. Słowa poety - patrioty w ustach dziennikarza puszczającego chwilę przedtem bredzącego Palikota, brzmią nie tylko jak farsa, ale powodują odruch wymiotny.

Morfeusz, najwyraźnie przerażony...
__________________________________________________________________

Polska ma świetne przysłowie ostrzegające: „Obiecanki – cacanki, a głupiemu radość.”
Niestety mądrość przysłów dociera tylko do niektórych i dlatego w końcu wypada wg. innego przysłowia, że „Polak przed szkodą i po szkodzie głupi”...
___________________________________________________________________

Według ostatnich badań, w Polsce aż 90% ludzi to katolicy. Wobec czego, straszliwie głupi musi być rząd, który zdąża do likwidacji jedynych katolickich mediów.
To może skończyć się jedynie pogrzebem takiego rządu.
Nie wiem, czy gdziekolwiek na świecie, jakikolwiek rząd (niekomunistyczny...) próbowałby zlikwidować jakąkolwiek religię wyznawaną w tym kraju?
Nawet za czasów komuny walczono z Kościołem podstępnie i bano się jawnego ograniczania wiary, a wielu komunistów chodziło bezkarnie do kościoła.
Ale obecny dyletancki i niedoświadczony rząd tak stara się być nowoczesnym, że chce prześcignąć w tej nowoczesności, najnowocześniejsze państwa świata...
_________________________________________________________________

Niedawno przeczytałam na facebooku: Kupa Wojefucki  – i to jest dowód, że jak cię widzą, tak cię piszą. Do obecnego  premiera też lepiej pasuje z chińska – Ciong Le Mao, zamiast z „amerykańska” Donald Tusk. Nie dziwi też, że nagminnie pisze się o obecnym prezydencie z błędem ortograficznym -  Komoruski.
_______________________________________________________________________

Tak jak na teledziennik Polsatu, jestem zdana na miesięcznik Twój Styl, ponieważ obok Polityki (której nie jestem w stanie strawić, więc nie używam) są to dwa polskie periodyki dostępne w najbliższej mi publicznej bibliotece na Maroubra.
Oczywiście mogę sobie kupić inne polskie magazyny, ale musiałabym po nie jeździć do klubu polskiego w Ashfield, co równa się 40-stu minutom samochodem lub 1.5 godz na piechotę, autobusem i pociągiem. I tyle samo z powrotem.
Wolę więc dojechać na Maroubra w 10 min, choć praktycznie nie ma tam już nic po polsku do czytania, bo książek nowych nie przybywa ani filmów, a magazyny tylko te dwa akurat.
W Twoim Stylu czytam zresztą tylko niezłe wywiady ze znanymi i nieznanymi,  felietony żadne już mnie tam nie bawią, bo tematy duperelowate. Obrazkami się nie podniecam, bo co mi po „światowej” polskiej modzie, jeśli u nas wszystko w sklepach made in China? A mieszkanie każdy głupi sobie urządzi jak ma pieniądze, bo w sklepach masz wszystko, o czym zamarzysz.
Ostatnio znalazłam w tym babskim miesięczniku, rysunki sylwetek kobiecych już nie tylko wydłużonych, ale wyglądających jak robaki-patyczaki. Podziwiając i tak niemożliwe wprost długości nóg modelek - żywych szkieletów - wylansowanych przez pazernych  projektantów (bo na desce ekstrawagancja lepiej się prezentuje) przeraziłam się, że nastolatki, które jak małpy naśladują co im się zada, będą nie tylko odchudzać ciała, ale niedługo zaczną szukać środków na zwężanie kości.
Oczywiscie nie będę sobie obrzydzać bloga wbijając zdjęcie kobiety kojarzącej się z horrorem II wojny światowej. Marylin Monroe wcale nie była przy kości, ale dokładnie w sam raz. I była piękna...
____________________________________________________________________

Palikot udaje nie wiadomo kogo właściwie. A wystarczy tylko wiedzieć, kto go poparł (czy też wypchnął?) i od razu wiadomo kim jest. Poparli go: Jaruzelski, Urban, Kwaśniewski i Wałęsa–Bolek. Partia Psycholi Popierających Palikota.
Jednak najbardziej niebezpieczny jest fakt, że sporo inteligentnych ludzi nabrało się na jego gadki-szmatki. Myślę, że dlatego, że ludzie słuchają niestarannie. Trzeba słuchać absolutnie wszystkiego co dany polityk mówi i śledzić absolutnie każde jego wystąpienie (przede wszystkim na You Tube, a nie w oficjalnych me(n)diach). Tylko w ten sposób można pojąć, czy ktoś jest Dyzmą i oszołomem, czy doświadczonym i rozsądnym  politykiem.
Poza tym cynizm i grubiaństwo wcale nie są nowatorskie, tylko żałosne i prowincjonalne.
Palikot to sołtys gawiedzi z polskiego zadupia.
_______________________________________________________________________

Partia oszołoma Palikota wmawia ludziom, że nowoczesna Polska, to taka, w której można legalnie palić maryśkę, przeprowadzać masowe aborcje, zrównać homo z hetero, zlikwidować wszystkie religie itd. itp.
Tymczasem na „zachodzie” tylko w niektórych krajach maryśkę zalegalizowano – bo po latach używania powoduje ona trwałe uszkodzenie mózgu i systemu nerwowego i nawet na opakowaniach papierosów! umieszcza się straszliwe fotografie ludzi zniszczonych rakiem.
Aborcje przeprowadza się w wyjątkowych wypadkach (np. gwałt, problemy zdrowotne) - a za to rozwinięte jest propagowanie środków antykoncepcyjnych. Homoseksualiści żyją normalnie, nie robiąc cyrku ze swojej inności seksualnej – nikt ich nie potępia, ale też nie gloryfikuje. Religie wszystkie (oprócz niebezpiecznych sekt i satanizmu) są szanowane i nikomu nie pada na myśli, żeby je likwidować.
Natomiast Palikot, te wszystkie uboczne sprawy, stawia na pierwszym miejscu.
Za to nie ma dla niego znaczenia fakt, że Polacy za mało zarabiają, w milionach uciekają za granicę, ciężko chorzy nie są leczeni na koszt państwa, zamyka się domy kultury, szkoły, fałszuje historię, brakuje mieszkań, ogromna część narodu żyje w skrajnej biedzie, są dziesiątki tysięcy! bezdomnych, demokracja nie istnieje – zamyka się ludzi za przeciwne poglądy polityczne, państwo jest coraz bardziej zadłużone, w związku z tym podwyższa się wiek emerytalny, żeby ludzie umierali przed otrzymaniem świadczeń, nooo... wyliczać można w nieskończoność.
Do tego ikonami jego partii są ludzie wyjątkowo głupi: infantylna Kora z pieskiem, pisarka (polityk? he he...) Gretkowska - jedna z bohaterek jej powieści wkładała sobie pięć palców do pochwy – co miało być niby objawem nowoczesności?, reżyser Kutz, który na stare lata zaczął bredzić i „autorytet” taki jak Magdalena Środa, wygłaszająca  na masówce palikociarni w Sali Kongresowej nonsens: „ Chciałabym, żeby Janusz, który rozumie słowo dialektyka (???), doprowadził naszą politykę do stanu należytej powagi”.
O rany!
_________________________________________________________________________________

Z jednej strony oszołomy, psychole i naród, który nie pojmuje, a być może jest zahipnotyzowany?
A z drugiej strony ludzie jak ci - idący w Marszu Niepodległości 11.11.11
Ktoś napisał o tym filmie, że jest to najpiękniejszy film, jaki w życiu widział. 
Można porównać:  bezczelność i miałkość tych z lewej, i dumę i godność tych z prawej.


I wybrać...
_____________________________________________________________________________

Brudna walka Tuska z kibolami. Opisany chyba przed rokiem wypadek: policyjne auto pędzące ponad 100km na godzinę, potrąciło przechodzącego ulicą człowieka i uciekło! Mężczyzna zmarł. Wściekli kibice na miejscu wypadku obrzucili policjantów kamieniami.
Tusk nazwał ich bandytami! Ale ci, którzy zabili człowieka i uciekli nie udzielając mu pomocy (kara do 5 lat więzienia) – są niewinni!
O zabitym za to napisano, że był pijany. Nawet gdyby - on nie prowadził auta, tylko wraz ze swoją dziewczyną prawidłowo przechodził przez ulicę i ten fakt nie ma tu żadnego znaczenia. Natomiast policyjna suka wpadła w ulicę pełną ludzi z niedozwoloną szybkością. Nikt nie został ukarany.
Na takich oszustwach cały czas polega polityka obecnego rządu.

"Były hasła agresywne: Bóg, Honor i Ojczyzna..."
_______________________________________________________________________

Prezydęt Komorowski wystrzelił z grubej rury, na Festiwalu Chopinowskim przekręcając cytat Schumanna porównujący muzykę Chopina „do armat ukrytych w kwiatach”, na „do armat ukrytych w krzakach”.
_______________________________________________________________________

Marszałka Kopacz ma nazwisko fatum – karma, bo kłamstwo o „przekopaniu ziemi lotniska smoleńskiego na półtora metra w głąb - niesłychanie starannie”, przylgnęło do niej zapewne do końca życia, bo Polacy jej tego nie zapomną i nie wybaczą.
___________________________________________________________________

O redaktorach Gazety Wyborczej mówi się i pisze: funkcjonariusze Gazety Wyborczej.
_____________________________________________________________________

Palichłoptaś skompromitował się oznajmiając na łamach G. Wyborczej, że na Wawelu powinien leżeć Czesław Miłosz, a nie prezydent Lech Kaczyński.
Miłosz zawsze podkreślał, że nie jest Polakiem, tylko Litwinem i kilka razy publicznie oświadczył, że gardzi Polakami i Polską. Są na to dowody.
_____________________________________________________________________

„Gdyby prawo oznaczało sprawiedliwość, prawnicy staliby się zbędni” (Lekcja pokera)
______________________________________________________________________

Nie wszyscy wiedzą, co oznacza nowe słowo – zresetować. Znaczy to wyzerować, ustawić wszystko od początku. Uruchomić ponownie. Zacząć działalność, pracę (danego urządzenia bądź programu) od nowa.
(Prezydęt Komorowski na spotkaniu z Barakiem Obamą, oznajmił, że właśnie jego rząd zresetował stosunki z Rosją. He he... – zamiast komentarza.)
_______________________________________________________________________

Najnowsza pisownia niektórych słów w języku polskim: mendia, doopa, qrwa.
________________________________________________________________________

Dla odpoczynku i na szczęście czarny kot pod księżycem, zdjęcie z netu

_______________________________________________________________________________

Śmieszy mnie, że jeśli się kogoś krytykuje na necie - bo źle, czy głupio postępuje - to ponoć psycholodzy to tłumaczą odregowaniem swoich klęsk przez krytykującego (?).
Jak widać niektórzy psycholodzy to szalenie dowcipni ludzie...
_______________________________________________________________________________

Emerytury dla kobiet i mężczyzn od 67 roku życia to nonsens! Po pierwsze są nie do przeżycia dla kobiet, które pracują zawodowo oraz w domu i rodzą dzieci - więc na stare lata są bardziej zmęczone i schorowane.
W normalnych krajach istnieje różnica kilku lat między przejściem na rentę dla kobiet i dla mężczyzn. Pozatym nie podnosi się tej granicy gwałtem!
W Australii też powoli rośnie wiek emerytalny, ale następuje to co kilka lat i podnosi się minimalnie, np. o jeden rok. Obecnie dla kobiet wynosi 63 lata, dla mężczyzn 65. Ale też każdy kto skończy 60 lat i jest na bezrobociu, dostaje zasiłek, nie musząc starać się o pracę, bo wiadomo, ze nikt nie zatrudni sześćdziesięciolatka.
Poza tym, prawo do państwowej emerytury ma w Australii każdy, nawet ten, kto nie przepracował ani jednego dnia. Natomiast pracującym przez wiele lat, zostaje po zakończeniu pracy wypłacone ubezpieczenie w dziesiątkach, czy setkach tysięcy dolarów, co pozwala im np. spłacić kredyt za dom.
Dodatkowo, mając dom wart nawet kilkaset tysięcy dolarów, a nie posiadając innych środków do życia, mają prawo do otrzymywania emerytury państwowej. W takiej sumie, z której można przyzwoicie żyć (i to co jakiś czas emerytury są podwyższane, dla wszystkich jednakowo).
Do tego dochodzą dopłaty do telefonów, nawet internetu!, zniżki na gaz i elektryczność, najpotrzebniejsze leki są za $5, jest darmowy ambulans i szpital, hospicjum, bilet na całą dobę na pociągi miejskie i autobusy za $2.50, a raz w roku darmowy przejazd do granicy stanu, w którym się mieszka i spowrotem. I wiele innych ulg, jak choćby mogą ci ściąć gałęzie w ogrodzie za połowę normalnej ceny.

Człowiek stary gorzej pracuje, nie ma cudów. Ani mózg, ani ciało nie działają jak w młodych latach. A trzymając mniej wydajnych pracowników zakłady tracą i zwiększają bezrobocie młodych i najczęściej wykształconych ludzi, którzy nie mając innego wyjścia - uciekają z Polski, a więc nie będą płacić na emerytów. Obecny rząd dyletantów wpadł w obłędne koło. Można tylko współczuć nastepnemu rządowi, który będzie musiał po nich sprzątać ten cały burdel! Do tego oczywiście polaczkowie będą rzucać gromy na sprzatających, no bo jakby inaczej?
________________________________________________________________________

Wybaczanie. Jezus kazał wrogom wybaczać, ale...
Jeśli to jest bandyta recydywista, który nigdy się nie poprawi i zawsze będzie czynił zło, to wybaczenie jest nonsensem i utopią.
Jestem w stanie wybaczyć przestępcy tylko, jeśli przestanie czynić zło, zadośćuczyni swojej ofiarze, w pełni pojmie co zrobił i będzie żałował swojego czynu – pokutując!
Inaczej wybaczać nie wolno, bo bandyci i psychole opanowaliby świat.
________________________________________________________________________

Ps. Przed chwilą obejrzałam Wydarzenia polsatu  z 11 maja – same dziwolągi!
W sejmie, Jarosław Kaczyński sprowokowany chamską propozycją , żeby zadzwonił do LK – z trybuny nazwał kogoś po imieniu.
I oczywiście to jego słowa zostały potępione, a nie  grubiański dowcip (???) nawiązujący do odkrycia, że telefon zabitego prezydenta, był używany przez Rosjan w ciągu 24 godzin po katastrofie. Fakt, że Rosjanie mieli dostęp do tajemnic państwowych nic nie znaczy - można z tego rechotać, przecież to nie jest groźne dla państwa polskiego! Ale nazwanie dyktatora Hitlerem to już obraza majestatu!
Po czym cały dziennik był już nastawiony krytycznie do wszystkiego co się dzieje w Polsce.
Pokazano protesty Solidarności w sprawie emerytur od 67 roku życia, rozbabrane, nie mające szans na wykończenie na czas autostrady, ministra zdrowia beztrosko mówiącego do pani skarżącej się na przestępstwa w zakładzie medycznym, że przecież ona sama sobie z tym poradzi itp. I nagle wskakuje na wizję niejaki Grzegorz Kępka i pieprzy, że to wszystko wina PiSu.
Ręce opadają. Kępka zawsze coś palnie, pokazując kompletny brak rozumu, ale mnie zastanawia mentalność polaczków. Gdy słyszą żydowskie dowcipy, w których  przedstawiciele tego narodu odwracają kota ogonem - to pękają ze śmiechu, a jak widzą to samo w mendiach – to biorą to na poważnie.
Niedawno znalazłam w Twoim Stylu zresztą, że można czlowiekowi wyprać mózg podając mu pigułkę gwałtu, a potem zahipnotyzować. Może tak właśnie stało się z częścią narodu?
Całe szczęście, że hipnoza powoli przestaje działać, na co wskazują sondaże: PO i PiS mają tyle samo procent poparcia. Miejmy nadzieję, że i gwałt przestanie działać, a partia PO stanie się partią po.
________________________________________________________________________

Jeszcze jedno ps. z tego samego teledziennika:
Miller z SLD wymądrzył się porównując Jarosława Kaczyńskiego do Palikota i powiedział co wiedział, że obaj ci politycy już się skończyli i nic nie znaczą.
Powiedział tak o przywódcy partii opozycyjnej, która idzie łeb w łeb z partią rządzącą, nielogicznie porównując go przy tym do królika małego zgromadzenia.
I w dodatku sam należąc do partyjki, która w tej chwili w Polsce NIC nie znaczy, a jedynie słucha się Tuska, bo musi.
________________________________________________________________________

I ostatnia myśl, na niepolityczny temat. Nie oszukujcie się kobiety żyjące w wolnych związkach. Jeśli facet nie wyraża chęci na ożenek, to znaczy, że myśli, że jeszcze znajdzie lepszą.
_______________________________________________________________________________